menusearch
mamasen.ir

جنگ خرد و احساس

جستجو
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۲:۷:۱۶
۱۴۰۲/۸/۲۷ شنبه
جنگ خرد و احساس
جنگ خرد و احساس

جنگ خرد و احساس( قدرت حقیقی - قدرت مجازی )

در سپهر سیاسی ممسنی و رستم

به قلم : سید عبدالحمید سادات

✍️ سالیان سال است جمعی بر شهپر سیاسی ممسنی و رستم جلوس کرده اند که همواره سوار بر احساسات مردم شده تا که شاید به نان و نوایی برسند اما در بررسی های اولیه این امر نشان می‌دهد، علاوه بر اینکه خود نتوانسته اند به نان و نوایی برسند بلکه تخصصشان نان بری هم بوده است !!!!!!!

این طیف که ظاهری دیندار به خود دارد عملا دینداری مردم را هدف قرار داده و با عملکرد توام با احساس خود عقب رفت را در این سامان به ارمغان آورده اند !!!!!!!!

این طیف احساسی همواره در مقابل خرد جمعی با همه ی ابزارهای متعدد ایستادگی کرده و اجازه نداده و نمی‌دهند که خرد و دانش برای تغییر و توسعه این دو شهرستان سرشار از امکانات بکر خدادادی اقدامی عملی داشته باشند و عملا جدال واقعی بین خرد و احساس در این دو شهرستان بین طیف سنتی و طیف نوگرا در جریان است و طیف سنتی علیرغم پیرو فرتوت شدن اجازه ظهور و بروز به طیف نوگرا ،خردگرا و تحول   گرا نمی‌دهد !!!!!

این گروه احساسی سالیان سال است که نتوانسته طرح های درآمدزایی را در این دو شهرستان اجرا کنند !!!! به عنوان مصداق: سالیان سال است، تپه ای بکر و زیبا در کنار شهر نورآباد ( تل نورآباد) راکد مانده، آیا خردو دانش آن را دارند که طرحی در این تپه ی زیبا برای استفاده عموم مردم اجرا کنند؟؟؟!!!!!!

همچنین :
سالیان سال است، که چشمه آب گرمی در نورآباد وجود دارد که می‌شود از این چشمه آب گرم بهترین درآمدزایی را داشت، اما با اقدامی ضعیف و بچه گانه همان طرح ضعیفشان، هزینه اولیه را هم کفاف نمی‌دهد !!!!!!

همچنین مورد دیگری به نام تپه نور الشهداء در کنار نورآباد که شهدای گمنامی در آنجا ماوا گرفته اند !!! لذا شهرداری می‌تواند بعنوان متولی آن مکان را تبدیل به تفر جگاه و جایگاهی برای درآمدزایی نماید !!!!!

لیکن ؛
طراحان این طرح، جاده ای طراحی کرده اند که ناایمن است و بیشتر شبیه جاده ی مرگ است !!!!!   

لاجرم خرد و دانش می‌تواند، تحول و توسعه را در این دو شهرستان به ارمغان بیاورد !!!!!!

چگونه ؟؟؟؟؟

وقتی امورات این شهرستان بدست کاربلدان شجاع، فرزندان جوان متخصص بیفتد، یقینا؛؛
با طراحی و اجرای طرح های اولیه گردشگری ::

در ؛؛؛

تنگ زیبای بوان !!! منطقه بکر و زیبای دشمن زیاری !!! ماهور ممسنی !!!! سراب بهرام !!! قلعه سفید !!! چشمه آب گرم !!! تنگ سا !!!تل نورآباد !!!! تپه نورالشهدا!!!! کوه سیاه !!!
لیدوما !!! جنجان!!! تنگ خاص !!! پاکویه تنگ سهرون !!! منطقه زیبای دلی قاید شفیع !!! پک گندی زاری!!! تنگ بیل !!! قنات و قلمدان !!!! گلستان !!!! مناطق بکر و زیبای تنگ گجستان !!! چشمه ی زیبای انجیری و دهها منطقه‌ی بکر و زیبا!!!!!!   در جای جای این دو شهرستان بکر و ایجاد بستر برای صنعت توریسم که صنعتی درآمدزا و پرسود است !!!!

از طرفی با توجه به اینکه ممسنی و رستم بیشترین دانشجو را دارد می‌توان شهر دانشگاهی تاسیس نمود که این شهر دانشگاهی می‌تواند به توریسم دانشگاهی تبدیل شود ... 

بنابراین بیاییم کار را به خرد جمعی واگذاریم !!!

تا اینکه ؛؛
بوسیله خرد جمعی محدودیت ها برداشته شوند و طرح های نو و بکر و زود بازده اجرا گردد، بلاشک این طرح ها   رشد و توسعه را به لحاظ عملی در این دو شهرستان بدنبال دارد !!!!!!!