menusearch
mamasen.ir

نقطه سر خط (۱) به قلم مهدی حاجتی (فرزند علی اکبر)

جستجو
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۴:۴:۱۶
۱۴۰۲/۱۲/۱۳ یکشنبه
(3)
(0)
نقطه سر خط (۱) به قلم مهدی حاجتی (فرزند علی اکبر)
نقطه سر خط (۱) به قلم مهدی حاجتی (فرزند علی اکبر)

جناب آقای نصیبی
با درود و احترام

اکنون که مقرر گردیده با توجه به نتیجه فرآیند برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ردای وکالت مردم شریف شهرستان‌ های ممسنی و رستم بر دوش شما انداخته شود و شما را در مسیری دشوار و پرچالش قرار دهد، اینجانب به رسم ادب، بعنوان عضو کوچکی از جامعه غنی نیروهای انسانی ممسنی بزرگ، بدواً این نتیجه و پیامد شادی آن را به شما و طرفداران و در ثانی به کلیه هم تباران فرهیخته ام در دو شهرستان که علیرغم نارضایتی ها از وضع موجود اقتصادی و معیشتی، خواسته و ناخواسته ایامی سراسر شور و شعف هر چند مقطعی را خلق کردند، شادباش عرض نمایم. خواسته از این جهت که به دلایل فرضیه انتخاب اصلح یا وابستگی حزبی و جناحی و یا *پدیده مردود و مخرب طایفه گرایی* و ناخواسته به جهت غلبه احساسات بر منطق و شاید بعضاً ترس از اعمال موانع و محدودیت های بعدی حاکمیت در ارائه خدمات و غیره، آمدند و در این ایام، بویژه روز ۱۱ اسفند در فرآیند برگزاری انتخابات، حاضر شدند. عده ای هم به دلیل اینکه مسالمت آمیزترین راه اعتراض به وعده ها و بدقولی های پوشالی مسببین وضع موجود را عدم حضور و مشارکت در انتخابات و رأی گیری بر شمردند، حاضر به هیچگونه فعالیت بویژه رأی دادن نشدند.
علی ایحال سخنان شما را پس از کسب آرای مورد نظر و اعلام‌ نتیجه، در فضای مجازی مشاهده نمودم و همانطور که انتظار می‌رفت با ادبیاتی برگرفته از تربیت شایسته خانواده ای فرهنگی و روحیه مردمداری که از شخصیت حقیقی شما سراغ داریم، مراتب قدردانی خود را از مردم ابراز داشته و کلیه اقشار را دعوت به همکاری نمودید. کنشی که همانند سایر ظفرمندی های مشابه، شخص پیروز، از آن غافل نبوده و در ابتدای راه پر پیچ و خم مسئولیت کلان وکالت مردم(نه دولت) در دستور کار قرار می‌دهد.
قطعاً همانگونه که کلیه اقشار، متخصصین و صاحب نظران را برای کمک به برنامه های توسعه طلبانه حوزه انتخابیه تابعه دعوت نموده اید، بر‌شما واضح و مبرهن است که شما با حمایت افرادی از همه طوایف، منتخب کلیه اقشار این دو شهرستان شده و پس از تصویب اعتبار نامه، نماینده آنها در بهارستان خواهید بود و *به هیچ عنوان نماینده دولت و به معنی عام، حاکمیت نیستید* چرا که به اصطلاح و آنچه برخی مردم را به حضور در پای صندوق های رأی برای امید به *تحکیم و تثبیت جمهوریت نظام* ترغیب می‌کرد، عبارت کلیشه ای *آمدن برای تغییر و اصلاح وضع فعلی* بود هرچند می‌دانیم اصلاح وضعیت فعلی نیازمند عزمی کلان در سطح ملی و حتی بین المللی است و در کوتاه مدت آنچه بر سر این مردم و مملکت آورده اند، قابل اصلاح نیست.
لذا چنانچه بخواهید در این دنیا کامیاب و در آخرت سعادتمند باشید، دو وظیفه اصلی *قانونگذاری و نظارت* را به دور از وابستگی حزبی، جناحی و طایفه ای به نحوی اجرا نمایید که باعث پیشرفت و توسعه تحقق برنامه های کوتاه مدت و ایجاد و بهبود زیرساخت ها و امور زیربنایی جهت برون رفت منطقه از وضعیت کنونی در میان مدت و بلند مدت باشد. هرچند تلاش‌هایی درخور و شایسته و خدماتی ارزنده در ادوار گذشته ارائه گردیده ولی بجز چند مورد، مابقی تحولی بنیادی در حوزه های مختلف بویژه اقتصاد و اشتغال پایدار را در پی نداشته است.
در پایان با آرزوی موفقیت جنابعالی در مأموریت پیش رو برای آبادانی دیارم و قدردانی از اقدامات و پیگیری‌های سایر نمایندگان ادوار، امیدوارم محدوده میدان عمل را معطوف به افراد ستاد انتخاباتی خود نکنید و به دور از سیاسی کاری حزبی، جناحی و طایفه ای از کلیه ظرفیت ها بویژه نمایندگان محترم ادوار و کاندیداهای عزیز این دوره به فراخور توان و همت آنها بهره گیری نمایید تا شاید بخشی عمده ای از حقوق مردم با اصالت این دو شهرستان که همواره در بزنگاه های تاریخ بر صداقت و مظلومیت آنها تاخته شده است، حاصل شود.

*مهدی حاجتی کارشناس امور عمرانی استانداری فارس*
*دوازدهم اسفند ۱۴۰۲*