menusearch
mamasen.ir

سینا شفیعی دست روی خوب نقطه‌ای گذاشت

جستجو
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۲:۷:۵۹
۱۴۰۲/۱۰/۲۶ سه شنبه
(0)
(0)
سینا شفیعی دست روی خوب نقطه‌ای گذاشت
سینا شفیعی دست روی خوب نقطه‌ای گذاشت

🖊️ سینا شفیعی

رابطه اشتغال با ایجاد خودباوری و نشاط در جامعه
موضوعی که شهر من از آن محروم است و همیشه جز وعده های انتخابات بوده و هست

در سال های اخیر تا کنون و بیشتر در یکسال گذشته آمار درگیری، خودکشی و قتل در شهرستان های ممسنی و رستم رو به افزایش بوده و تبدیل به یک سریال در این شهر شده است.
شهری که اگر شرایط اشتغال مناسبی داشت موضوع های فوق یا نبود، یا آماری داشت که خیلی کمرنگ تر بود .
شاید بحث اشتغال را عده ای مضحک و به تمسخر بدانند اما واقعیت امر همین است
فردی که در یک مجموعه مشغول بکار باشد جدا از اینکه وقت آزاد خود را صرف امورات دیگری می‌نماید، موضوعی مهمتر از آن یک شخصیت اجتماعی از فرد می‌سازد
شخصیتی که فرد روز به روز با توجه به شرایط و جایگاه اجتماعی که می‌بیند رو به کلاسیک بودن پیش می‌رود و حتی نطق، بیان و آداب و معاشرت را هم تغییر می‌دهد.
شهرستان ما متاسفانه بدلیل نبود صنعت، شرکت و نبود بستر اشتغال درگیر بلاهایی شده است که خانواده ها را درگیر خود نموده و به یک معضل اساسی و مهم‌ تبدیل گردیده.
وجود صنعت و اشتغال در شهرستان باعث چرخه پول در این شهر می‌گردد و در ادامه نتیجه این اشتغال و چرخش پول، شادی، باور، اعتماد بنفس را بهمراه خواهد داشت.
اگر عمیق به این‌ موضوع بیاندیشیم یقینا با توجه به اینکه مخالف موضوع مطرح‌ هم باشیم‌ اما واقعیت امر همین است.
نبود اشتغال، کلافگی را بدنبال دارد که در ادامه به افسردگی، منزوی شدن و در آخر نداشتن تحمل هر گونه حرف و تحرکی که موجب درگیری های دونفره و متاسفانه ضرب و شتم طرفین می‌گردد.

و در ادامه با توجه به انتخابات پیش رو، هم نامزدهای محترم و هم افرادی که به گونه ای سعی در انتخاب افراد دارند سعی نمایند که شهر خفته از صنعت و اشتغال را با وعده های تکراری از ادوار گذشته تا کنون بازی ندهند که عامل نشاط و خودباوری در این شهر صنعت و اشتغال را به این شهر بازگردانند، شهری که نسبت به شهرهای اطراف با توجه به پتانسیل و ظرفیت هایی که دارد در قعر هر گونه خدمات با کیفیت است.
از ادامه تعصبات بیخود و بی جهت نسبت به آینده این شهر خودداری فرمایید و باعث رشد این شهر شوید که فردا خود و خانواده خودتان آماج همین معضل خواهد شد و به این حرف که اتفاق فقط برای دیگران پیش می‌آید بسنده نکنیم

امید است که شهرم روزی همچون نامش آباد گردد

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر